Woda do firm – na jaką opcję postawić, aby mieć gwarancję wygody i niskiej ceny?

Woda do firm – na jaką opcję postawić, aby mieć gwarancję wygody i niskiej ceny?

4 stycznia, 2022 Wyłączono przez admin

Kodeks pracy wyraźnie informuje o tym, że przedsiębiorca zobowiązany jest zapewnić swoim pracownikom dostęp do wody pitnej w godzinach pracy. Możliwości jest przynajmniej kilka, jednak nie wszystkie są opłacalne i odpowiednio komfortowe, dlatego nie zawsze będziemy mogli korzystać z rozwiązania, które spełnia wszystkie istotne kryteria. Jeżeli i tak musimy zająć się tą sprawą, pamiętajmy o tym, aby wybrać taką opcję, która będzie adekwatna do naszego budżetu.

Woda do firm to temat, który musi interesować wszystkich przedsiębiorców, ponieważ nałożony jest na nich obowiązek zapewnienia dostępu do wody dla sowich pracowników. Niezależnie od tego, jakie jest środowisko pracy, reguła regulowana przez Kodeks Pracy musi zostać spełniona, gdyż niestosowanie się do niej może grozić po prostu dotkliwymi karami finansowymi i nie tylko. Na szczęście jest wiele sposobów, aby wywiązać się z tego obowiązku, natomiast nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na które warto się zdecydować.

Jak dostarczana jest woda do firm? Popularne rozwiązania

Klasycznym wyjściem w wielu biurach, które dysponują własną kuchnią jest dostarczanie wody w formie zgrzewek butelek, kupowanych w zwykłych supermarketach. Nie jest to najwygodniejsze wyjście, gdyż generuje to wiele niepotrzebnego plastiku. Komfortu nie dodaje tutaj też kwestia logistyczna takiego przedsięwzięcia, ale też końcowa cena regularnego zaopatrzenia.

Popularnym i coraz częściej stosowanym wyjściem jest wykorzystywanie filtrów do wody, umieszczanych w dzbankach. Napełnienie go wodą i przefiltrowanie sprawia, że płyn jest po chwili zdatny do picia. Plusem jest tu na pewno cena oraz ekologiczność, gdyż nie pojawia się wiele plastiku, a sama woda jest pozyskiwania w niskim koszcie. Należy jednak pamiętać, że samo filtrowanie trwa tutaj nieco dłużej, dlatego pracownik niekiedy musi chwile poczekać zanim woda przefiltruje się i będzie można przelać ją do szklanki.