Filtr Aquaphor – dowiedz się, dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o wodę pitną

Filtr Aquaphor – dowiedz się, dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o wodę pitną

21 listopada, 2021 Wyłączono przez admin

Jeśli postanowiłeś od teraz stawiać na czystą wodę, to bardzo słuszna decyzja, jednak wymagany będzie jeszcze odpowiedni filtr, który zapewni zdrową i bezpieczną wodę całej Twojej rodzinie. Wszystkie domowe filtry do wody posiadają pewne różnice, a to ze względu na konstrukcję, czy też nie mniej ważne właściwości technologiczne. Sprawdźmy zatem dwie najpopularniejsze opcje, jeżeli chodzi o domowe zastosowanie.

Filtr aquaphor oraz dzbanek filtrujący

Wybierając filtr aquaphor do dzbanka filtrującego, woda przepływa z jednego do drugiego zbiornika grawitacyjne. Dokładniej mówiąc, z kosza z wkładem do dolnej części naszego dzbanka. Co kluczowe, ciecz przechodzi przez warstwę sorbentu z węglem aktywnym, żywicą jonowymienną oraz opatentowanym włóknem Aqualen. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, ponieważ nie wymaga od nas jakiegokolwiek podłączania do ujęcia wody, ani też instalacji – jest to opcja bardzo łatwa w użyciu. Dostępność wkładów jest duża i można je kupić niemal w każdym sklepie, a nawet online. To idealne wyjście do uzdatniania wody w biurze, na działce, gdzie nie ma dopływu wody, ale też w mieszkaniu.

Pamiętajmy jednak, że dzbanki filtrujące nie są w stanie tak dokładnie, ani tak szybko uzdatniać wody, jak te filtry, które podłącza się bezpośrednio do własnej instalacji wodociągowej. Sama objętość oczyszczonej wody również nie zachwyca, gdyż to jedynie od 1 do 3 litrów, czyli po prostu pojemność zakupionego przez nas dzbanka. Jeśli zatem potrzebujesz około większej ilości wody do gotowania, konieczne będzie dwukrotne napełnianie dzbanka i czekanie, aż woda zostanie przefiltrowana. Co więcej, dzbanki nie będą dobra opcją, jeśli zależy nam na skutecznej walce z nadmiarem kamienia. Jeżeli woda jest twardy, wkłady filtrujące będą się szybko zużywać, a to konieczność częstej wymiany na nowy.

Filtr aquaphor nakranowy

W tym wypadku, filtr do wody nakłada się bezpośrednio na kran, po czym woda przepływa przez niego pod ciśnieniem, wraz ze strumieniem wody. Dużą zaletą jest tutaj dość niska cena oraz niewielkie wymiary. Nie ma przy tym konieczności podłączania do wodociągu oraz mocowania na stałe. Ponadto, przy tym rozwiązaniu, uzdatnianie wody jest dokładniejsze, niżeli przy pomocy wspomnianego wcześniej dzbanka filtrującego. Z drugiej strony, należy pamiętać, że modele nieposiadające przełącznika będą musiały być odłączone od krany, aby możliwe było sprawne korzystanie z niefiltrowanej wody. Inna sprawa, to że rozwiązanie to nie gwarantuje nam tak dokładnej filtracji, jak chociażby filtr podzlewozmywakowy.