Komu powierzyć zadania związane z obsługą celną?

Komu powierzyć zadania związane z obsługą celną?

22 listopada, 2022 Wyłączono przez admin

Sprowadzanie towarów zza granicy wiąże się z wieloma formalnościami: koniecznością sporządzenia stosownej dokumentacji, uiszczeniem obowiązkowych opłat, a także nadzorowaniem całego procesu dostawy. Obsługa celna ma ogromy wpływ na finalne koszty dostawy, a także termin, w którym zamówione towary dotrą do odbiorcy.

Na czym polega obsługa celna?

Zamówiony zza granicy towar musi przejść złożoną odprawę. W trakcie przekraczania towarów przez granicę konieczne jest uiszczenie opłaty celnej. Do tego dochodzą oczywiście kontrole celne, które mają na celu sprawdzenie, czy towar jest transportowany i sprowadzany zgodnie z obowiązującym prawem. Obsługa celna to nic innego jak działania ukierunkowane na załatwienie wszystkich formalności i procedur niezbędnych do tego, aby towar finalnie trafił do odbiorcy.

Jakie znaczenie w kontekście dostaw ma obsługa celna?

Sprawnie przeprowadzona obsługa celna zapobiega przestojom i optymalizuje termin dostawy towarów. To oczywiście wpływa na minimalizację kosztów transportu, a także maksymalizację zysków. To szczególnie ważne w przypadku producentów, którzy oczekują na części niezbędne w procesie produkcyjnym. Odprawa celna koreluje także z wizerunkiem firmy. Wszelkie przestoje mogą bowiem sprawić, że towar trafi do klienta z opóźnieniem, co oczywiście niekorzystnie odbija się na renomie firmy.

Dlaczego warto powierzyć obsługę celną doświadczonej agencji?

Agencja celna pełni rolę pośrednika pomiędzy firmą realizującą dostawę, a urzędem celnym. Wyznaczony agent celny zajmie się sporządzeniem niezbędnych dokumentów, zadba o sprawne przejście kontroli celnej, uiści niezbędne opłaty, a także zwiększy efektywność całego procesu dostawy. Kompleksowe usługi związane z obsługą celną świadczy agencja Rusak, o której przeczytasz w tym miejscu: https://rusak.pl/obsluga-celna. Powierzając obsługę celną doświadczonej agencji masz pewność, że wszystkie formalności zostaną załatwione prawidłowo, co przełoży się na minimalizację kosztów dostawy,.