Grupa „SPEED” będzie walczyć z piratami drogowymi

Grupa „SPEED” będzie walczyć z piratami drogowymi

31 lipca, 2019 Wyłączono przez admin

Piractwo drogowe będzie miało do czynienia ze specjalną grupą, która powstała w województwie mazowieckim. Grupa „Speed” została utworzona, aby zwalczyć kierowców, którzy na drodze wykazują się perfidnymi zachowaniami oraz brakiem rozsądku. Przyczyni się to do zmniejszenia występowania wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Ponad tysiąc pojazdów grupa „Speed” skontrolowała od piątku 19 lipca. Wynik kontroli to zatrzymanie 27 praw jazdy. Policjanci zatrzymali również niemal 700 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Grupa „Speed” działająca na Mazowszu prowadzi działania również w powiecie płockim oraz na terenie samego Płocka. Radiowozy oznakowane i nieoznakowane mogą współpracować ze sobą nawet na jednej drodze, aby skutecznie zwalczać piratów drogowych. Patrole grupy skupiają się na drogach głównych i mogą pracować, pomijając granice administracyjne powiatów.

Tylko w czwartek 25 lipca na terenie Płocka policjanci złapali trzech kierowców, którzy przekroczyli znacznie prędkość w terenie zabudowanym. Prawa jazdy tych kierowców zostały zatrzymane, a jednocześnie każdy z kierujących otrzymał 10 punktów karnych do ewidencji kierowców łamiących przepisy drogowe. Oprócz tego trzej kierowcy otrzymali wysokie mandaty karne.

Jak widać, nie warto łamac przepisów, aby zaoszczędzić tak naprawdę kilka minut. Wysoki mandat, punkty karne, a nawet utrata prawa jazdy nie są warte zaoszczędzonego czasu. Grupa „Speed” jest bardzo efektywna, dzięki czemu zmaleje liczba piratów drogowych. Wszyscy kierowcy powinni stosować się do ograniczeń prędkości oraz zachować zdrowy rozsądek.