Czy psychiatra prywatnie to lepsze wyjście niż lekarz na fundusz?

Czy psychiatra prywatnie to lepsze wyjście niż lekarz na fundusz?

16 stycznia, 2022 Wyłączono przez admin

Jeśli tylko zmagamy się ze schorzeniami natury psychicznej, pod żadnym pozorem nie powinniśmy tego bagatelizować, ponieważ może to doprowadzić tylko do pogłębiania się naszych problemów, a chodzi przecież o to, aby sprawnie z nich wyjść i móc cieszyć się dobry zdrowiem. Aktualne tempo naszego życia jest zwykle bardzo wysokie, a to jednocześnie oznacza też spore ryzyko występowania sytuacji stresowych, przez co duże ich nasilenie może bardzo negatywnie odbijać się na naszej psychice. Jeśli tylko dostrzeżemy u siebie jakiekolwiek objawy, które mogłyby wskazywać np. na depresję, powinniśmy niezwłocznie odnaleźć specjalistę, który będzie w stanie nam pomóc.

Jeśli problemy już występują, konieczne będzie wsparcie lekarskie. Pojawia się tutaj pytanie – psychiatra prywatnie, czy może lepiej skorzystać z oferty funduszu zdrowia? Obie opcje mają swoje wady i zalety, jednak z uwagi na pewne okoliczności, jedno z tych rozwiązań może okazać się lepsze w danej sytuacji. Co zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie podjąć decyzji? Najlepiej rozważyć wszelkie za i przeciw, aby mieć zupełną jasność.

Psychiatra prywatnie – czy to dobre wyjście?

Wiadomo z czym musimy zmagać się, jeśli chcemy skorzystać z wizyty lekarskiej u specjalisty na fundusz. Niestety, aktualnie jesteśmy praktycznie skazani na to, że będziemy czekać w dość dużej kolejce w oczekiwaniu na wolny termin u lekarza. Oczywiście poważna sprawa powoduje, że nie powinniśmy czekać z wizytą, dlatego w wielu przypadkach porada specjalisty powinna odbyć się tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Takie rozwiązanie posiada zatem jedną zaletę i jest to cena.

Psychiatra prywatnie przyjmie nas w swoim gabinecie i zwykle będzie w stanie umówić nas na wizytę w bardzo krótkim terminie, przez co nie będziemy zmuszeni oczekiwać na to, aż przyjdzie nasza kolej. Jest to oczywiście rozwiązanie droższe, jednak to tak naprawdę jedyny minus tej sytuacji. Należy zauważyć, że lekarz w takim przypadku będzie mógł poświęcić nam znacznie więcej uwagi, a przecież w przypadku problemów psychicznych, jest to wręcz kluczowa sprawa.

Psychiatra przyjmując prywatnie np. ze swojego domowego gabinetu, jest w stanie przygotować dla swojego pacjenta znacznie lepsze warunki, które zapewnią mu komfort – tak ważny w przypadku problemów psychicznych. Dodatkowo, możliwością są przecież także wizyty online, jeśli jedyną „bezpieczną przystanią” dla pacjenta jest jego dom lub mieszkanie.