Róznorodność opakowań foliowych

Róznorodność opakowań foliowych

14 sierpnia, 2019 Wyłączono przez admin

Każdego dnia mamy z nimi styczność. Są używane w różnych gałęziach przemysłu – od spożywczego, po odzieżowy, a ich uniwersalność zastosowań sprawia, ze są bardzo popularne. Torebki i woreczki foliowe występują przede wszystkim jako funkcjonalne reklamówki sklepowe. Są produkowane z tworzyw sztucznych, nie kosztują wiele, a ich wytwarzanie jest stosunkowo szybkie.

Można wyróżnić różne typy opakowań foliowych ze względu na użyty materiał:

Produkty z Poplipropylenu (PP)

Cechują się niezwykle dużą sztywnością, twardością i przezroczystością. Nie przepuszczają substancji zapachowej, są odporne na wilgoć, dlatego są najczęściej używane do pakowania produktów spożywczych oraz odzieży.

Reklamówki i woreczki HDPE

Są to produkty wykonane z polietylenu o dużej gęstości, dlatego są trwałe i odporne chemicznie. Często spotykane jako szeleszczące reklamówki, służące do pakowania zakupów. Koszty produkcji są bardzo niskie, dlatego istnieją niemal w każdej placówce handlowej.

Wyroby LDPE

Można tu wyróżnić produkty z polietylenu o mniejszej gęstości. Są mocniejsze w porównaniu do produktów z HDPE, grubsze i droższe. Mają lekki pobłysk i mogą być wielokrotnie używane. Raczej nie szeleszczą w dotyku. Folia LDPE stosowana jest także podczas produkcji dużych worków na śmieci, które muszą być grubsze, aby unieśc zadany ciężar.

Produkty MDPE

Stosuje się tu polietylen o średniej gęstości – tzw MDPE. W wyniku produkcji powstają woreczki i reklamówki stanowiące efekt połączenia cech materiałów LDPE oraz HDPE. Cechują się jednak większą wytrzymałością mechaniczną niż torebki i opakowana z folii LDPE. Najczęściej są półprzezroczyste.

Oprócz woreczków i torebek, produkuje się także folię stretch. Jest to uniwersalny produkt, rozciągliwy i elastyczny. Używana także w transporcie do zabezpieczania przesyłek. Idealnie chroni przed wilgocią i brudem. Jest używana do pakowania i zabezpieczania produktów z uwagi na jej uniwersalność. Jest wysoce elastyczna i rozciągliwa. Gwarantuje stabilność transportowanych towarów. Doskonale chroni je przez zabrudzeniami, wilgocią. Najczęściej jest produkowana z materiału MDPE.

Wyroby foliowe oferowane przez producentów mogą przybierać różne postacie, na życzenie klienta mogą być modyfikowane, tak aby podnieść walory estetyczne oraz użytkowe. Torebki foliowe można barwić na różne kolory oraz umieszczać na nich nadruki. Mogą mieć klapkę, zapięcie strunowe lub inny rodzaj zamknięcia.Ze względu na niskie koszty produkcji wciąż królują na rynku opakowań. Producenci wprowadzają ulepszenia, aby móc sprostać oczekiwaniom klientów. Folia jest bezbarwna, dlatego łatwo zidentyfikować produkt znajdujący się wewnątrz opakowania.

Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi producenci mogą używać opakowań foliowych jako sposobu na zachęcenie klienta do sięgnięcia po dany produkt. Coraz częściej do produkcji opakowań stosuje się biodegradowalne surowce, taki trend utrzymuje się od jakiegoś czasu, ponieważ w chwili obecnej kładzie się duży nacisk na ekologię i dbanie o środowisko naturalne.

Więcej info na: http://sampolopakowania.pl