Niepotrzebny telefon komórkowy – gdzie go wyrzucić?

Niepotrzebny telefon komórkowy – gdzie go wyrzucić?

28 kwietnia, 2022 Wyłączono przez admin

Masz niepotrzebny już telefon komórkowy i nie wiesz, co z nim zrobić? W takim przypadku warto poznać kilka metod na pozbycie się elektrośmieci. Pozwalają one na łatwe i szybkie przekazanie sprzętu, a na niektórych można dodatkowo zarobić!

Oddaj telefon w sklepie z elektroniką

Sklepy sprzedające elektronikę przyjmują zużyty sprzęt elektroniczny, dlatego wtedy, gdy nie jest on już potrzebny, można po prostu odnieść go do sklepu.

 

Wiele sklepów organizuje również akcje, podczas których można oddać telefon i otrzymać wtedy dodatkowy rabat na zakupienie nowego. To bardzo dobry wybór dla osób, które mają niepotrzebny sprzęt i jednocześnie chcą zakupić nowy.

 

W sklepach można oddać telefony komórkowe w każdym stanie, zarówno starsze, jak i nowsze. Nie muszą być one również kompletne i zawierać dodatków, dlatego wtedy, gdy sprzęt jest popsuty, wybrakowany, wtedy również można łatwo się go pozbyć bez żadnych dodatkowych kosztów.

 

Przekaż telefon podczas zbiórki elektrośmieci

Gdy mamy sporo elektrośmieci, w takim przypadku możemy pozbyć się ich podczas różnego rodzaju zbiórek tego typu odpadów. Są one prowadzone na kilka sposobów, na przykład:

 

  • coroczna zbiórka śmieci przez firmę komunalną – w gminach i miastach co roku organizowane są zbiórki gabarytów oraz elektrośmieci, dlatego wystarczy tylko wystawić niepotrzebny sprzęt przed posesję, aby został on odebrany
  • zbiórki organizowane podczas eventów – w wielu miastach i mniejszych miejscowościach organizuje się różne zbiórki, na przykład w trakcie pikników rodzinnych, podczas których można przynieść mniejsze elektrośmieci, na przykład telefony komórkowe
  • zamówienie odbioru przez firmę – wybrane firmy prowadzące odbiór elektrośmieci mogą również przyjechać po nie do klienta, najczęściej można wtedy oddać większe gabaryty, ale wraz z nimi można też przekazać mniejszy sprzęt, na przykład telefony

 

W taki sposób można pozbyć się telefonu w każdym stanie technicznym, dlatego nie ma znaczenia jego rok produkcji czy to, czy działa.

 

Sprzedaj telefon w skupie telefonów komórkowych

Trzecią opcją, aby pozbyć się niepotrzebnego telefonu komórkowego, jest skorzystanie ze skupów telefonów. Firmy działające jako skup telefonów komórkowych w Krakowie oraz w innych miastach w Polsce mogą odebrać od klienta różne typy telefonów i dodatkowo za to zapłacić. Wybrane firmy zapewniają również obsługę na odległość – wysyłają do klienta kuriera, który odbiera sprzęt.

 

W przypadku skupów telefonów komórkowych duże znaczenie ma stan telefonu. Zazwyczaj skupy mają konkretne wymagania dotyczące stanu sprzętu, na przykład powinien mieć on kolorowy wyświetlacz, nie powinien być uszkodzony i wybrakowany. Wobec tego nie można sprzedać w nich wszystkich urządzeń. Gdy zatem skup nie będzie chciał odebrać naszego sprzętu, musimy skorzystać z innych metod.

 

Cena, jaką może zaproponować skup telefonów komórkowych w Krakowie albo w innym wybranym mieście, będzie zależała przede wszystkim od jego modelu. Na stronach wielu skupów można znaleźć formularze, które pozwalają na wycenę sprzętu.