Na co warto zwrócić uwagę przy naprawie dachu płaskiego?

Na co warto zwrócić uwagę przy naprawie dachu płaskiego?

27 czerwca, 2022 Wyłączono przez admin

W budownictwie mieszkalnym w Polsce przez wiele lat najpopularniejszymi rozwiązaniami były dachy płaskie. Podczas budowy często nie zwracano szczególnej uwagi na odpowiednią izolację termiczną oraz hydroizolację. W związku z tym dach jest narażony na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Konieczna staje się naprawa dachu płaskiego oraz wykonanie dodatkowej termomodernizacji.

Trwałość izolacji dachu

Na izolację dachu mają wpływ różnego typu czynniki. Trwałość ulega zmniejszeniu z uwagi na wpływ nasłonecznienia, zmiennych temperatur, jak również kontakt z wilgocią. W starszych budynkach dach może być pokryty papą, która zmienia swoje właściwości w niskich i wysokich temperaturach. Ubytki można pokrywać różnymi materiałami, w tym produktami zawierający lepik asfaltowy i gumę w płynie. Spoiwo należy dobrać do materiałów wykorzystywanych wcześniej na dachu. Pojedyncze rozszczelnienie można pokryć jedną warstwą naprawczą. Większe przecieki muszą być uzupełnione kolejnymi warstwami, które mogą być mocowane mechanicznie do podłoża, zgrzewane lub klejone.

 

Przecieki i rozszczelnienia

Przeciek dachu nie zawsze będzie spowodowany uszkodzoną hydroizolacją. Trzeba też sprawdzić stan obróbek blacharskich, szczególnie jeśli wcześniej wykorzystywana była blacha niewiadomej jakości. Po wielu latach może być skorodowana. Należy brać pod uwagę, że źródło rozszczelnienia nie musi znajdować się bezpośrednio nad widocznym zaciekiem. Miejsce nieszczelności można łatwiej zlokalizować poprzez polewanie uszkodzonego miejsca wodą.

 

Naprawa dachu płaskiego

Paroizolacja musi być wykonana na odpowiednio przygotowanym gruncie. Naprawa dachu płaskiego może być wykonana poprzez usunięcie starej warstwy izolacyjnej i uzupełnienie uszkodzonego podłoża. Drugi sposób to dodanie dodatkowej warstwy ocieplającej. Dobrym rozwiązaniem jest użycie linii produktów z serii Canada Waterproof System. Zawierają one elastomer bitumiczny z domieszką polimerów, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Guma w płynie nie zawiera w składzie rozpuszczalników i można ją stosować nie tylko podczas naprawy dachów, lecz także ścian fundamentowych i balkonów. Skutecznie zabezpiecza przed działaniem wody i może być używana również we wnętrzach budynków.

Tego rodzaju materiał jest bardzo elastyczny i ma dużą przyczepność. Dlatego naprawa dachu płaskiego przy wykorzystaniu produktów Canada Waterproof System może być wykonana szybko i przy zachowaniu niższych kosztów niż tradycyjne prace. Szczegółowe informacje o tej serii produktów można znaleźć na stronie https://cws.expert. Można tu dobrać najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb i wygodnie zamówić niezbędne produkty w sklepie online.

.