Koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”

Koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”

22 marca, 2022 Wyłączono przez admin

Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 23.03.2022 11:00

Godzina zakończenia: 23.03.2022 12:00

Miejsce: Sala widowiskowa „Podlasie” MOK

Adres: Henryka Sienkiewicza 63

Trasa dojazdu:        

Godzina rozpoczęcia: 23.03.2022 14:00

Godzina zakończenia: 23.03.2022 15:00

Miejsce: Sala widowiskowa „Podlasie” MOK

Adres: Henryka Sienkiewicza 63

Trasa dojazdu:        

23 marca 2022 (Środa)
godz. 11:00 14:00

Sala widowiskowa „Podlasie”,
ul. Sienkiewicza 63

Podróż niejedno ma imię. Czasem wymaga wielkiego wysiłku, przemierzania w samotności tysięcy kilometrów w nieznane rewiry, czasem jest krótką przechadzką po znanych dobrze zakątkach. Najważniejsze w podróżowaniu jest to, co wnosi do życia człowieka udającego się w drogę. Podróż to jeden z ulubionych tematów pisarzy wszystkich epok.

Marek Zagańczyk zaprasza słuchaczy w podróż pośród słów i obrazów. Opowie o tym, jak się pisze o podróżach, jak podróże opisywali mistrzowie słowa tacy jak Zbigniew Herbert, Henry James, Jarosław Iwaszkiewicz czy Patrick Leigh Fermor. I czy podróż oznacza zmianę czy wręcz przeciwnie – trwanie – ponieważ gdziekolwiek się udajemy, zabieramy ze sobą… siebie.

Marek Zagańczyk – eseista, przez lata związany z „Zeszytami Literackimi”, prezes i redaktor naczelny wydawnictwa Próby. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Asystent prof. Zbigniewa Raszewskiego. Kurator archiwum i spuścizny Pawła Hertza. Autor kilkudziesięciu esejów oraz licznych opracowań edytorskich (m.in listów Zbigniewa Herberta). Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy twórczej, działalności publicystycznej i wydawniczej oraz za zasługi w popularyzowaniu literatury oraz odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej (2012). Prowadzi blog „Sztuka czytania”, gdzie oprócz recenzji książkowych publikuje swoje zapiski z podróży.

Wykład wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Content retrieved from: https://siedlce.pl/wydarzenia/2022/03-2022/koncerty-z-cyklu-quot-spotkania-z-muzyka-male-filharmonie-quot#nav.