Jak wybrać damską kurtkę przeciwdeszczową?
16 czerwca, 2020W poszukiwaniu porządnej kurtki przeciwdeszczowej warto kierować się kilkoma ważnymi punktami, które decydują o tym, czy rzeczywiście będzie można jej bezproblemowo używać w czasie trudnych warunków atmosferycznych. Żeby dobrze zabezpieczyć się przed długotrwałymi deszczami nie wystarczy tylko lekki foliak zarzucony na ciało, bo nigdy nie będzie on tak skuteczną ochroną ani przed intensywnym deszczem, ani przed wiatrem czy towarzyszącym opadom chłodem.
5 zalet dobrej kurtki przeciwdeszczowej
1. Ocieplane wykonanie
Wysokiej jakości damska kurtka przeciwdeszczowa musi być wykonana z tkanin, które dodatkowo ocieplają ciało. Deszcze zazwyczaj idą w parze z chłodem i wiatrem, dlatego taka kurtka poprzez odpowiednie ocieplenie dodatkowo zwiększa komfort jej noszenia i sprawdza się podczas górskich wypraw, biegania przy niepogodzie czy długich spacerów.
2. Wysokie parametry nieprzepuszczające wody i wilgoci
Takie parametry znajdziesz np. w opisach kurtek dobrych marek. Dbają one o to, żeby każda kurtka została wyprodukowana przy wysokiej jakości tkaninach wodoodpornych i chroniących ciało przed wilgocią czy parą. W tej kategorii idealnie sprawdzą się propozycje z markowego działu: regatta kurtki damskie. Regatta jest jedną z najbardziej znanych marek w dziedzinie wytwarzania kurtek nieprzepuszczających wilgoci.
3. Dodatkowe kieszenie zabezpieczające dokumenty i portfel
Ważny element, który pozwoli uchronić przed intensywnymi opadami noszone przy sobie dokumenty, karty kredytowe, portfel czy nawet chusteczki do nosa. Im więcej wewnętrznych kieszeni – tym lepiej!
4.Odpowiedniej wielkości kaptur
Nie za mały i nie za duży: taki, żeby stanowił dobrą ochronę głowy i jednocześnie swoimi rozmiarami nie utrudniał widoczności.
5.Regulowane rękawy
Specjalne regulowane rękawy pozwalają docisnąć materiał przy nadgarstkach tak, by w razie „pompy” deszczu z nieba, woda nie dostawała się pod kurtkę.
Profesjonalne kurtki przeciwdeszczowe wyróżniają się też idealnym połączeniem wodoodporności i oddychających materiałów, pod którymi ciało nie będzie się pociło. Ochrona przed deszczem nie może tutaj jednocześnie utrudniać skórze oddychania, bo tego rodzaju minus boleśnie odczuje się np. podczas wymagających wypraw górskich czy uprawiania sportów wyczynowych.