Władysławowo przyjazne dla niepełnosprawnych

Wielu z nas znalezienie idealnego miejsca wypoczynku przysparza masę problemów: zbyt drogo, zbyt głośno, nudno, jednak nie zastanawiamy się nad kwestią swobodnego przemieszczania się, bowiem nie mamy z tym problemu. Nad tym jednak zastanawiają się osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub mające utrudnienia w przemieszczaniu się z innych powodów. Dla tych ludzi wakacyjna podróż w wiele miejsc jest po prostu niemożliwa. Nie wszystkie bowiem miasta mają udogodnienia dla niepełnosprawnych. Wybierając się zatem nad morze mogą zapomnieć o samodzielnym korzystaniu z plaży czy innych atrakcji. Są jednak miejsca na mapie Polski, nawet w okolicach Bałtyku, w których urzędy postanowiły ułatwić życie osobom jeżdżącym na wózkach.

We Władysławowie powstała całkiem duża infrastruktura dla niepełnosprawnych, pozwalająca cieszyć się na równych prawach z innymi tymi samymi rozrywkami. Ten nadmorski kurort to popularne miejsce wakacyjnego wypoczynku, usytuowany w województwie pomorskim, mający bezpośredni dostęp zarówno do Bałtyku, jak i Zatoki Puckiej. Miejscowość co roku przyciąga wielu turystów, w tym również tych mających problemy z poruszaniem. W ramach inicjatywy na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, stworzono tutaj chociażby kilka pensjonatów. Położone są zazwyczaj blisko głównych atrakcji, plaży i głównego deptaka, wyposażone w windy i specjalne podjazdy. W kwestii cen też nie mamy na co narzekać, bo kształtują się w granicach kilkudziesięciu złotych za dobę, w zależności od standardu oczywiście (Meteor/noclegi).

Oprócz przystosowanej bazy noclegowej, we Władysławowie spokojnie możemy poruszać się po drewnianych, łagodnie pochylonych podestach, umożliwiających podjazd praktycznie w każde miejsce. Nie musimy się obawiać, że sami nie poradzimy sobie w tym miejscu. Jedyny problem możemy napotkać przy chęci skorzystania z plaży, ale i to można rozwiązać, gdyż za przykładem Belgów, władze miasta decydują się czy zakupić specjalne wózki umożliwiające jazdę po piasku. Wprowadzenie tego udogodnienia wyeliminuje prawie każde utrudnienia dla niepełnosprawnych w tym mieście. Trzymamy kciuki za realizację projektu. Zatem śmiało można powiedzieć, że we Władysławowie każdy może wypoczywać. Ten wszechstronny kurort zadba o każdego, w taki sposób, abyśmy wyjeżdżali zadowoleni z pobytu i powrócili już w przyszłym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *