Widok na bezkres Morza Bałtyckiego – Niechorze

Urocza miejscowość, jaką jest Niechorze, położona jest nad samym Polskim Morzem i już od XIX wieku przyciąga w swoje rejony wielu turystów. Posiada bardzo dużo walorów turystycznych, wśród których wymienić możemy nie tylko fantastyczną okolicę zachęcającą do odbywania wędrówek wszelkiego rodzaju – pieszych, rowerowych, a nawet konnych – ale także wiele cennych, świadczących o bogatej historii zabytków oraz wydarzeń kulturowych. Wśród miejsc, które nie powinny ujść uwadze prawdziwego podróżnika, należy wymienić latarnię morską, która z powodzeniem znajdzie zastosowanie jako idealny punkt widokowy. Z niej rozpościerać się może niesamowity widok na morze – i całą tutejszą okolicę. Zdecydowanie niewiele jest takich miejsc nad całym Bałtykiem, które są w stanie zaoferować tak zapierające dech w piersiach krajobrazy. Ale to oczywiście niejedyne miejsce warte szczególnej uwagi.

Koniecznie trzeba wybrać się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które oferuje potężną dawkę informacji na temat tego, jak niegdyś wykonywano pracę rybaka, jakie niebezpieczeństwa czyhały na otwartym morzu i jakie ryby w szczególności łowiono. To świetna sposobność, by porównać pracę rybaka niegdyś i dziś! Muzeum to jakkolwiek zajmuje się nie tylko prezentowaniem rybołówstwa, ale także jest organizatorem dwóch bardzo ważnych w tym regionie wydarzeń – Święta Śledzia Bałtyckiego odbywanego już od kilku lat w miesiącu lipcu oraz dni związanych z obchodzeniem tradycji i dziedzictwa regionalnego we wrześniu. Ze względu na to, że cieszy się dużą popularnością, propozycja noclegowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta. Wakacyjne noclegi stoją otworem przed każdym turystą, który zechce spędzić swój urlop w tym uroczym zakątku. Tym bardziej, że to opcja zdecydowanie na dowolną porę roku.

W miejscu tym wspaniałymi chwilami można cieszyć się zarówno samemu, jak i z osobami nam bliskimi, na przykład przyjaciółmi czy rodziną. Niezależnie od tego, co zamierzamy robić w tej pięknej miejscowości i jak intensywny – lub nie – miałby być nasz wypoczynek, zdecydowanie warto pokręcić się po okolicy i nacieszyć się wolnymi chwilami z dala od codziennych obowiązków oraz spraw, na których tak na co dzień nam zależy. A więc… czas na relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *