Niebanalny wypad do Słupska

Słupsk jest położony nad rzeką Słupią, na obszarze Pomorza Środkowego. Nazwa miejscowości wywodzi się od słowa „słup”. Dawniej Słupsk leżał na terenach podmokłych, dlatego też konieczne było wznoszenie budynków właśnie na słupach. Miasto należy do jednych z najciekawszych w Polsce. Ciekawa historia, piękna architektura oraz niesamowita przyroda w okolicy – wakacje w Słupsku z pewnością przypadną nam do gustu. Miasto może pochwalić się około siedemsetletnią historią. Ciekawe miejsca, przypominające o dawnych czasach, możemy znaleźć na każdym kroku. Słupsk bardzo dba o wszystkie zabytkowe miejsca. Wyjątkowe jest także kultywowanie tradycji w tym mieście. Nie często zdarza się, aby mieszkańcy miast integrowali się podczas regionalnych imprez oraz pamiętali o zwyczajach ludowych. Jak widać Słupsk jest wyjątkowy pod każdym względem.

Zaletą miasta jest także bliskość do Morza Bałtyckiego oraz szeroka baza noclegowa. W mieście funkcjonuje wiele stylowych hoteli [kliknij -> Meteor]. Pięknie urządzone apartamenty nawiązują do różnych stylów architektonicznych. Z pewnością poczujemy tutaj klimat tradycji, kultury oraz różnorodności. Bowiem takie właśnie jest miasto Słupsk.

Zamek Książąt Pomorskich, Spichlerz Richtera, Młyn Zamkowy oraz Brama Młyńska tworzą razem piękną, zabytkową zabudowę. Zamek jest siedzibą Muzeum Pomorza Środkowego [kliknij ->Facebook]. Ciekawa historia wiąże się ze Spichlerzem Richtera. XIX wieczny budynek pierwotnie został wybudowany w innym miejscu. W latach 90. XX wieku przeniesiono go cegła po cegle w okolice Zamku Książąt Pomorskich. Z pewnością warto odwiedzić centrum Słupska, gdzie znajdziemy neogotycki ratusz. Niesamowity budynek największe wrażenie robi po zmroku, gdyż wtedy oświetla go światło reflektorów. Nowa Brama to ciekawa pamiątka po średniowiecznych fortyfikacjach. Obecnie przylega do dwóch budynków wykonanych we współczesnym stylu. Dawniej przejeżdżał pod nią tramwaj, który również możemy zobaczyć na ul. Nowobramskiej.

Słupsk lubi zaskakiwać turystów. Z pewnością nikt nie wpadłby na to, że znajdziemy tutaj najstarszą pizzerię w Polsce. Koniecznie musimy udać się w to niesamowite miejsce i posmakować chociaż kawałek pizzy z tego historycznego lokalu. Ciekawe miejsca znajdziemy również w okolicy, bowiem Słupsk znajduje się niedaleko Ustki. Możemy wybrać się także nad Bałtyk lub do uroczego Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *