Wakacje w Kołobrzegu – atrakcje dla całej rodziny

Dlaczego wiele osób, zarówno Polaków jak i zagranicznych turystów, decyduje się na spędzenie wakacji nad polskim morzem? Dzieje się tak, ponieważ poza ładnymi plażami wiele miejsc pozwala również na zwiedzanie niezwykle atrakcyjnych obiektów. Dodając do tego atrakcje w postaci oceanarium czy wód solankowych nietrudno się domyślić dlaczego każdego roku do Kołobrzegu przyjeżdża mnóstwo osób.

Kołobrzeskie atrakcje

Naturalnie osoby decydujące się na pobyt w miejscowości położonej nad morzem kierują się głównie tym, że mogą tam zażywać morskich kąpieli. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jod czyli pierwiastek, którego nad polskim morzem nie brakuje, dobrze wpływa na samopoczucie i stan zdrowia turystów. Nie każdy wie, że Kołobrzeg jest miejscowością uzdrowiskową do której co roku chętnie przyjeżdżają kuracjusze z całego kraju. Jednak to także miasto, które poza przedstawionymi walorami ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji turystom w każdym wieku.

Jedną z takich atrakcji jest molo, które jest wyjątkowo długie – ma aż 220 metrów. Poza możliwością odbycia przyjemnego spaceru turyści mogą także rozpocząć rejsy po morzu właśnie na końcu molo (umożliwia to specjalnie wybudowana przystań). W bliskiej okolicy mola znajduje się oceanarium. To miejsce, które z radością odwiedzą dzieci, ale także dorośli, którzy z pewnością chętnie przyjrzą się z bliska piraniom czy płaszczkom. Oceanarium nie należy do największych tego typu obiektów jednak jego odwiedzenie na pewno sprawi dużo radości całej rodzinie.

Kolejną atrakcją, która powinna zainteresować turystów w każdym wieku jest latarnia morska. Jest ona stosunkowo niska, jednakże warto się do niej wybrać choćby ze względu na możliwość obejrzenia pięknej panoramy Kołobrzegu. W większości obiektów tego typu na tarasie widokowym zwykle panuje duży ścisk. Taras kołobrzeskiej latarni jest imponująco duży, można zatem swobodnie oddać się podziwianiu widoków.

Noclegi na każdą kieszeń

Nie jest tajemnicą, że Kołobrzeg to miasto, które jest co roku tłumnie odwiedzane przez turystów. Wydaje się więc, że warto poszukać kwatery przed sezonem. W ten sposób zyska się pewność, że znalezione zakwaterowanie spełni oczekiwania podróżnych zarówno pod względem lokalizacyjnym jak i finansowym, bowiem noclegi w Kołobrzegu są dostępne na każdą kieszeń.

Jedno przemyślenie nt. „Wakacje w Kołobrzegu – atrakcje dla całej rodziny

  1. W tamtym roku udało się nam wynająć w Kołobrzegu bardzo tanie noclegi i to w środku sezonu. Wyjazd był bardzo udany i jeszcze sporo funduszy nam zostało 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *