Wakacje dla aktywnych w Mrzeżynie

Miesiące wakacyjne są czasem, w którym koniecznie trzeba choć na kilka dni uciec od zgiełku miasta i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Wiele osób decyduje się na nocleg w Mrzeżynie – można spędzić czas na opalaniu się czy zwiedzaniu okolicznych atrakcji. Nie bez znaczenia jest fakt, że w nadmorskich miejscowościach nie brakuje jodu, który dobrze wpływa między innymi na drogi oddechowe.

Atrakcje w Mrzeżynie

W każdym nadbałtyckim letnisku można wypoczywać na złocistej plaży, jednak ta w Mrzeżynie wyróżnia się na tle innych – szeroka i zadbana kilkakrotnie była nagradzana Błękitną Flagą [https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99kitna_Flaga]. Rodziny przyjeżdżające do Mrzeżyna z dziećmi wyruszają na plażę – tam znajduje się zjeżdżalnia oraz dmuchane trampoliny, na których najmłodsi chętnie spędzają czas.

U ujścia rzeki Regi usytuowany jest port. To miejsce, z którego można wyruszyć w rejs po Bałtyku a także zobaczyć kutry i pracę rybaków. W Mrzeżynie nie brakuje także innych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest kościół pod wezwaniem „Św. Piotra i Pawła”, który powstawał na przełomie XIX i XX wieku. Świątynia zbudowana została w stylu neoromańskim a największą uwagę przyciągają mozaiki, które są związane przede wszystkim z patronami oraz motywami morskimi – powstały z tłuczonego szkła.

Wakacje na sportowo

Nie każdy lubi spędzać całe dnie wylegując się na plaży – są osoby, które zdecydowanie wolą aktywne spędzanie czasu. Poza korzystaniem ze szlaków rowerowych, w Mrzeżynie nie brakuje możliwości uprawiania sportów wodnych. Przy Jeziorze Resko Przymorskie można znaleźć wypożyczalnie sprzętu wodnego, takiego jak łódki czy rowerki wodne. Amatorzy większych wyzwań powinni udać się do tamtejszej szkoły windsurfingu i poznać podstawowe zasady umożliwiające uprawianie tego sportu, który od kilku lat cały czas zyskuje popularność.

Noclegi – Mrzeżyno

Dla każdego turysty niezwykle ważną informacją jest czy baza noclegowa miejscowości, do której się wybiera jest bogata i pozwoli na znalezienie wygodnej kwatery []. W Mrzeżynie nie trzeba mieć obaw, gdyż na miejscu można znaleźć wiele pensjonatów, ośrodków wczasowych a także letniskowych domków. Nie brakuje też prywatnych kwater – przy części z nich znajdują się place zabaw. Ceny noclegów zaczynają się od 30 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *