Ustka mniej znana

Ustka jest jednym z ciekawszych miast na środkowym wybrzeżu, położona jest ona nad rzeką Słupią, niecałe 20 kilometrów od Słupska. W mieście jest wiele atrakcji turystycznych, w tym ciekawych zabytków, więc nie jesteśmy skazani jedynie na odpoczynek na plaży. Ale nawet jeśli zależy nam jedynie na plażowaniu oraz zabawie w wodzie, to wtedy także Ustka będzie najlepszym wyborem. Jest tutaj szeroka i piaszczysta plaża, a woda jest bardzo ciepła. Ustka leży na trasie Szlaku Nadmorskiego – dalekobieżnej trasy, biegnącej niemal wzdłuż całego polskiego wybrzeża. Zaczyna się on w Świnoujściu, a kończy w Żarnowcu. Ustka jest jednym z ostatnich miejsc na jego trasie. W mieście przebiega on w okolicach Muzeum Ziemi Usteckiej oraz latarni morskiej.

Na spacer w Ustce można się także wybrać w okolice Bunkrów Bluchera, przy ulicy Westerplatte. Niegdyś funkcjonowała tutaj niemiecka bateria przeciwlotnicza. Bunkry powstały pod koniec 1938 i na początku 1939 roku. Przez jakiś czas po wojnie stacjonowali tu także radzieccy żołnierze. Dzisiaj bunkry odrestaurowano i udostępniono dla zwiedzających. Możemy je zwiedzić sami lub z przewodnikiem.

Miejscem idealnym na spacer jest także promenada w Ustce. Znajduje się ona wzdłuż plaży wschodniej, a jej długość przekracza kilometr. Na całej jej długości ustawiono lampy, kosze oraz ławki. W okolicy działają też kawiarenki, smażalnie ryb oraz sklepy.

Od niedawna działa w mieście także kładka, która łączy wschodnią i zachodnią część portu. Wcześniej, by przekroczyć rzekę trzeba było jechać wgłąb miasta, gdzie znajduje się most. Teraz działa tutaj ruchoma kładka, która o każdej pełnej godzinie przez kwadrans łączy obydwa brzegi. Kładkę napędza elektryczny silnik, a samo obserwowanie tego, jak się ona porusza także jest atrakcją. Jej długość wynosi prawie 60 metrów, a waga całej konstrukcji przekracza 80 ton. Nic dziwnego, że niektórzy przychodzą tylko po to, by popatrzeć jak ta wielka konstrukcja przesuwa się i łączy dwie części Ustki ze sobą.

W mieście na turystów czeka także wiele miejsc oferujących noclegi: https://meteor-turystyka.pl/. Ustka ma bardzo zróżnicowaną bazę noclegową, na którą składają się nie tylko prywatne kwatery i niewielkie pensjonaty, ale także hotele i większe ośrodki wczasowe. Każdy może wybrać więc coś dla siebie. W Ustce prężnie działa też wiele obiektów gastronomicznych, gdzie zjemy nie tylko smaczną rybę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *