Urokliwe miasto nad Brdą

Każdego roku do Bydgoszczy przyjeżdżają setki tysięcy osób. Dzieje się tak z kilku powodów. Miasto to jest ważnym ośrodkiem komunikacyjnym. Krzyżują się tutaj strategiczne krajowe drogi i linie kolejowe. Znajduje się tutaj port lotniczy i rzeczny. Wiele osób przyjeżdża tutaj w interesach. W mieście swoją siedzibę ma wiele firm z branży IT oraz usług biznesowych. Działa tutaj Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która przyciąga inwestorów i sprawia, że powstają kolejne przedsiębiorstwa. Zlokalizowano tutaj garnizon wojska i siedziby podległych NATO organizacji. Miasto jest także ośrodkiem życia akademickiego i kulturalnego. Studiuje tu około 35 tysięcy osób, a do wyboru jest kilkanaście uczelni wyższych. Znajdują się tutaj filharmonia, opera, kina, muzea i teatry. Co roku organizuje się tutaj blisko sto różnego rodzaju koncertów i festiwali. Łącznie, Bydgoszcz wraz z najbliższymi miejscowościami tworzy potężna aglomerację liczącą około sześciuset tysięcy mieszkańców.

Naturalną zaletą przyciągającą do Bydgoszczy turystów jest położenie przy rzece Brdzie, która zaraz potem wpada do Wisły. Zlokalizowanie miasta nad rzeką sprawiało, że stało się ono malownicze i atrakcyjne turystycznie. Wenecją Bydgoską, zwykło się nazywać jedną ze starszych dzielnic miasta. Domy wyłaniające się wprost z wody budzą nieodparte skojarzenie z Wenecją. Natomiast forma architektoniczna budynków: elewacja z czerwonej cegły i kilka innych cech stwarzają podobieństwo do Amsterdamu. Podobny jest również klimat. Kafejki, sklepiki, łodzie i barki przerobione na mieszkania, wszystko to sprawia, że ta dzielnica wygląda jak wyjęta z Holandii. W ten oto sposób w jednym polskim mieście udało się połączyć atuty dwóch zagranicznych miast: Wenecji i Amsterdamu.

Ze względu na atrakcje turystyczne i siedziby wielu firm i instytucji Bydgoszcz jest co roku odwiedzany przez setki tysięcy osób. Ze względu na nie powstała tu solidna bydgoska baza noclegowa. Jest ona różnorodna, co pozwala każdemu na znalezienie najodpowiedniejszej oferty. Hotele położone są zarówno w centrum i na obrzeżach miasta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *