Pobierowo – dobry kierunek na wakacje

Pobierowo to jedna z wielu nadmorskich miejscowości, znajdująca się na północnym zachodzie Polski. Ta malutka osada, mieszcząca nieco ponad tysiąc stałych mieszkańców wyróżnia się na tle innych. Wybierając kierunek na wakacje głównym kryterium jest lokalizacja i koszty zakwaterowania. W obu kwestiach zasób noclegów w miejscowości Pobierowo zdecydowanie góruje nad pozostałymi kurortami.

Oczywiście na wakacje możemy wybrać się na Hel, do Juraty, do Gdańska lub Sopotu i z całą pewnością będziemy świetnie się bawić oraz zapewnimy sobie niezapomniane przeżycia, jednak taka przyjemność solidnie nadszarpnie nasz budżet.

Wybierając się do Pobierowa nie musimy obawiać się horrendalnych kwot za nocleg, bowiem można tu znaleźć pokój już za 30 zł za dobę. Kwestią standardu wybranego przez nas lokum jest ile zapłacimy rzeczywiście, jednak cena nie powinna przekroczyć 150 zł za nocleg, a nie jak w przypadku na przykład Juraty, w której za cenę pokoju w najpopularniejszym hotelu „Bryza” zapłacimy 800 zł. Cena zakwaterowania to jedno, kolejnym istotnym dla nas elementem, przez który decydujemy się gdzie spędzić wymarzone wakacje jest lokalizacja.

W tej kwestii Hel, Jurata czy Jastarnia mają znaczącą przewagę, ze względu na dostępność zarówno do morza jak i zatoki oraz to, że jest najbardziej wysuniętym punktem w Polsce. Tak zwany cypel helski przyciąga masę turystów i to może nas odstraszyć. Pobierowo to bardziej kameralne miejsce i z całą pewnością nie poczujemy się w nim jak na festynie. Istnieją tu liczne ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne, lasy i pobliskie osady dają nam możliwość znalezienia odludnego miejsca, w którym możemy się wyciszyć.

Jednak nie zapominajmy, o pięknych piaszczystych plażach, które z całą pewnością mogą konkurować z każdą inną, a do tego w niewielkiej odległości możemy cieszyć się wycieczką jedną z nielicznych w Polsce kolejek wąskotorowych. Tak więc jest co oglądać i gdzie wypoczywać, są też atrakcje, a ceny w porównaniu z innymi miejscami wakacyjnego wypoczynku są zdecydowanie niższe. To na którą z propozycji się zdecydujemy zależy oczywiście tylko od nas samych, jednak z całą pewnością do Pobierowa należy zawitać chociaż raz. Nie będziemy żałować, wspomnienia pozostaną na długo i może okaże się, że stanie się naszym ulubionym miejscem wakacyjnych podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *