Na letni wypoczynek do Jantaru

Wypoczynek nad Bałtykiem to nadal ulubiona forma spędzania urlopu przez Polaków. Nic w tym nadzwyczajnego bowiem polskie wybrzeże posiada swój niepowtarzalny urok, budzący jednocześnie sentyment i radość. Dość zimne wody i muliste dno uniemożliwiające uzyskanie efektu lazurowej przeźroczystej wody nie stanowi o wadzie, a o specyficznym uroku tego miejsca. Dla każdego kto natomiast będzie miał zaszczyt oglądać tutejsze zachody słońca będą one z pewnością najpiękniejszymi na świecie.

Jedną z takich urokliwych nadmorskich miejscowości, niewielkich co prawda, a jednak przyciągających każdego roku tysiące turystów jest Jantar (Jantar – online). Wioska zachęca do zamieszkania w oferowanych słonecznych pokojach noclegowych w kurorcie (Jantar – online), o które tutaj nietrudno. Jantar bowiem, mimo swych bardzo małych rozmiarów, jest miejscowością zorientowaną na turystykę i z niej czerpiącą w głównej mierze przychód. Nawet tutejsza przystań dla rybaków ma swój dziki i niepowtarzalny urok, stanowi ją bowiem zwyczajnie wydzielony pas plaży, na którym zwłaszcza w sezonie można zaobserwować łodzie służące codziennym połowom. Znakiem jednak rozpoznawczym wsi jest bursztyn, przechodził bowiem niegdyś przez nią szlak bursztynowy i w związku z tym do dnia dzisiejszego organizowane są tutaj zawody w połowie bursztynów. W związku z wszechobecną tutaj historią nawiązującą do bursztynu, uruchomiono muzeum tego niezwykłego kruszca.

Plaża w Jantarze nie posiada imponujących rozmiarów, lecz dla większości odwiedzających ją plażowiczów jest to zaleta. Zjeżdżają tutaj bowiem turyści pragnący kameralnej, niezatłoczonej plaży i taką właśnie ona jest. Funkcjonuje tutaj bowiem zaledwie dwustumetrowe, jednak strzeżone przez ratowników WOPR kąpielisko wodne, wyposażone w toalety i wygodne zejścia oraz pobliskie bary i restauracje zapewniające dostęp do podstawowego zaplecza gastronomicznego. Mimo, iż ta miejscowość nie należy do zbyt dużych, ani też szczególnie rozbudowanych, to jednak znajdą tutaj zawsze schronienie turyści pragnący spokojnego wypoczynku na łonie natury, ciszy i niezapomnianego nadmorskiego krajobrazu. Zimą jest tutaj cicho i spokojnie, lecz i w tym okresie nie brakuje spacerowiczów pragnących obcować z posiadającym nieocenione właściwości zdrowotne nadmorskim klimatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *