Miejsce idealne dla narciarzy – Żywiec

Miasto Żywiec jest położone na południu naszego kraju. Znane szerszej części społeczeństwa tylko z uwagi na charakterystyczną nazwę, kojarzącą się z popularnym piwem. Jest to skojarzenie bardzo słuszne, to właśnie w Żywcu istnieje browar znany tak naprawdę od stuleci. Jednak Żywiec to nie tylko to nie tylko browar, ale przede wszystkim bardzo prężny ośrodek turystyczny. Położenie miasta powoduje, iż może to być miasto idealne dla każdego fana gór. W pobliżu Żywca znajdują się pasma górskie Beskid Mały Beskid Śląski oraz Beskid Żywiecki. Miejsca ciekawe, warte zobaczenia, miejsca ze wspaniałymi widokami, idealne do spacerów, wędrówek po górach.

Żywiec to również pobliskie ośrodki narciarskie, które można polecić narciarzom. Ośrodki sportów zimowych znajdują się w pobliskim Korbielowie w niedalekim Zwardoniu oraz w Szczyrku. Ten ostatni ośrodek oczywiście jest najbardziej popularny. W okolicach miasta oczywiście znajdują się wyciągi narciarskie, oraz trasy zjazdowe, czyli miejsca w których można podjeżdżać na nartach bez względu na doświadczenie w tej dziedzinie. W tych okolicach podjeżdżać na nartach, mogą zarówno ci którzy są amatorami w tym sporcie, jak i ci którzy mogą nazywać się narciarzami zaawansowanymi. Żywiec więc można polecić zarówno na letni jaki na zimowy wypoczynek. Jest to miejsce idealne na urlop dla narciarzy.

Atutem tego miejsca jest nie tylko położenie, nie tylko sporo atrakcji turystycznych, nie tylko niemało zabytków i innych zalet interesujących turystów ale i baza noclegowa. Noclegi w tym miejscu spełnią oczekiwania wszystkich, bez względu na ich preferencje. Noclegi w Żywcu to zarówno pokoje do wynajęcia w prywatnych domach, niedrogie hotele jaki bardzo luksusowe ośrodki, w których nocleg zapewnia wiele dodatkowych atrakcji. Podsumowując. Jeśli szukamy miejsca na zimowy lub letni górski wypoczynek, Żywiec jest miastem które warto odwiedzić, w którym warto spędzić wakacje lub choć kilka dni. Położenie miasta, okoliczne góry, rzeki, a także jezioro to tylko kilka atutów tego miejsca. Jest ich więcej, ale trzeba tylko je odkryć. Atutem może być choćby przyroda obfitująca w miejsca znane w całej Polsce, takie jak stanowiska rzadkich ptaków, torfowiska, rezerwat przyrody Grapa czy Park Zamkowy z wieloma starymi drzewami. Żywiec jest miastem które może się spodobać, okolice tego miasta tym bardziej, jeśli więc zależy nam na ciekawym miejscu na udany wypoczynek, warto przyjechać do Żywca i przekonać się że to miasto jest idealne dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *