Lublin znany i nieznany

Lublin to miasto, które ze słyszenia zna każdy. Można jednak posunąć się do stwierdzenia, że tak naprawdę niewiele osób zna to miejsce. Znikoma liczba mieszkańców naszego kraju miało przyjemność spędzić w tym mieście choć kilka dni. Szkoda, Lublin, bowiem jest miastem, które potrafi zaskakiwać. Dla większości osób, Lublin kojarzy się jednoznacznie z zacofaniem i Polską "B". Wystarczy jednak zbliżyć się do Lublina, by szybko przekonać się, że o tych uprzedzeniach można zapomnieć. Doskonałe drogi, otaczające Lublin, przypominają bardziej Europę niż wschód naszego kraju. Kierując się do centrum miasta, szybko będziemy zmieniać zdanie o tym mieście.

Lublin już na początku jawi się jako miasto ładne, przyjazne, ciekawe. Ci, którzy mieli okazję spędzić tam choć kilka dni szybko przekonają się, że Lublin nie jest taki, jak mogłoby się wydawać, ale jest po prostu niesamowity w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Właściwie nie ma w Lublinie miejsc, które można źle ocenić, lecz są oczywiście miejsca różne. Zadbane osiedla mieszkaniowe z wieżowcami górującymi nad miastem, ciekawe osiedla domów jednorodzinnych, z których wiele zachwyca wielkością i Starówka (info na wikipedii) – jedna z piękniejszych w Polsce. Starówka zachwyca nie tylko wyglądem budynków, ale i szczegółami elewacji, położeniem, doskonałym stanem i atmosferą. W dzisiejszych czasach starówki miast to miejsca zapomniane, życie bowiem koncentruje się w centrach handlowych i podobnych miejscach, w przypadku starówki lubelskiej jest jednak inaczej. To miejsce tętni życiem, zachwyca mnóstwem uśmiechniętych ludzi, spacerujących, spędzających czas w knajpkach, idących traktem w stronę zamku.

Atmosfera urzeka szczególnie wieczorami. W pozytywnym rozumieniu można stwierdzić, że to miasto nie zasypia. Warto tu przyjechać. Lublin to miejsce, które kojarzy się różnie, rzeczywistość jednak przerasta oczekiwania. To miasto po prostu warto zobaczyć, zwiedzić, poznać jego historię, a przede wszystkim doświadczyć fantastycznej atmosfery tego miasta. Porozmawiać z ludźmi, którzy są szczerzy, bardzo przyjaźni, posługują się piękną polszczyzną i nie przeklinają. Jeśli doświadczymy tego wszystkiego, nasze wrażenia z pobytu będą jak najbardziej pozytywne. Jeśli chcemy dotrzeć do Lublina, powinniśmy pamiętać tylko o wynajęciu miejsca do spania na czas wypoczynku. Baza noclegowa Lublina jest odmienna od tej, którą można spotkać w miejscowościach nadmorskich, czy górskich, nie brakuje tu różnych hoteli i podobnych miejsc. Ten, kto szuka, znajdzie noclegi w różnych cenach i przekona się, że spanie w Lublinie (noclegi na meteorze) to nie tylko doskonałe hotele za duże pieniądze, ale i noclegi w dobrych cenach. Warto tu bywać, poznawać Lublin krok po kroku i przekonywać się, że pobyt w tym mieście to dobry wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *