Kazimierz Dolny zaprasza na letnie imprezy

Kazimierz Dolny słynie nie tylko z zabytków, ale i  z imprez. Lato do idealny czas na zwiedzanie tego niezwykle urokliwego miasteczka. To właśnie teraz odbywają się tu najwspanialsze imprezy plenerowe i nie tylko. Wiele spośród imprez organizowanych w Kazimierzu Dolnym ma charakter cykliczny i odbywa się już od wielu lat. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy sztuki, historii oraz przyrody, miasto nie zaniedbuje nikogo.

Można powiedzieć, że wieczorki poetyckie stały się już kazimierską tradycją. Bogata baza noclegowa miasta (http://meteor-turystyka.pl/) obejmuje liczne hotele z przyległymi do nich restauracjami i kawiarniami. Niemal w każdej z nich organizowane są spotkania z poetami, co stanowi nie lada gratkę dla miłośników literatury. Nikogo nie powinno to dziwić, Kazimierz Dolny od zawsze przyciąga osoby o romantycznej naturze, a wśród nich także poetów, dla których tutejszy klimat stanowi największe natchnienie.

W tym roku, w Kazimierzu Dolnym odbędą się dwie imprezy z cyklu „Winny Kazimierz”. Pierwsza z nich to „Pisanie o winie”. Spotkania organizowane będą w kazimierskich hotelach i kawiarniach, ot, kolejny dowód na to, że miejscowa baza zapewnia także solidną porcję rozrywki, nie tylko noclegi. Kazimierz Dolny odwiedzi Marek Bieńczyk człowiek, który o winie napisał już wszystko.

Druga impreza to ta o nazwie „Wino i żeglowanie”. Gościem specjalnym spotkań przy polskim winie będzie dziennikarz radiowej Trójki Kuba Strzyczkowski.

Kolejną tradycyjną imprezą, na którą zaprasza Kazimierz Dolny, jest nocne zwiedzanie miasta. To, co za dnia zachwyca, w blasku pochodni prezentuje się jeszcze wspanialej. Zwiedzanie obejmuje Rynek, jednak nie tylko. Gwoździem programu jest przeprawa Wąwozami Lessowymi i słynnym na całym świecie Korzeniowym Dołem. Chcesz choć przez chwilę poczuć się jak jeden z bohaterów powieści J. R.R. Tolkiena? To coś dla Ciebie.

Kazimierz Dolny oferuje tyle atrakcji, że samemu trudno jest dotrzeć do wszystkich z nich. Specjalnie dla wszystkich turystów indywidualnych, oddział PTTK w Kazimierzu Dolnym oraz Koło Przewodników Turystycznych PTTK przy Oddziale, organizują nieodpłatne zwiedzanie miasta. W każdą sobotę, mamy okazję zobaczyć najciekawsze miejsca w towarzystwie zawodowego przewodnika. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto pomyśleć o wcześniejszym zapisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *