Do Stegny w poszukiwaniu bursztynu

Współczesny świat jest pełen podróbek – nie ma co kusić się na niskie ceny bursztynu, ponieważ będzie on daleki od żywicy naturalnej. Na rynku pojawia się wiele propozycji biżuterii artystycznej, w której bursztyn jest zalewany w inną materię, nadającą kształt i wyraz kolekcji – przy czym znawcy bursztynu będą wiedzieli, że takie traktowanie blokuje wszelkie jego właściwości magiczne czy uzdrawiające. Bursztyn wytwarzany sztucznie jest tani, chociaż bywa efektowny pod względem wizualnym. Na ten efekt nie dadzą się nabrać pasjonaci bursztynu, gdyż amber ma nie tylko ładnie wyglądać, ale musi też wykazywać przypisywane mu właściwości. Biżuteria z naturalnego bursztynu nie jest tania, ale jest przystępna na standardową kieszeń klienteli – chyba że ma się na myśli kolekcje wytwarzane pod potrzeby i oczekiwania VIP-ów.

Bursztynowy Szlak z czasów Imperium Romanum to także noclegi w Stegnie – – baza noclegowa bogata w oferty pobytu zaprasza wszystkich pasjonatów Złota Słowian na udane wakacje nad Bałtykiem.

Trzeba wiedzieć jak z bursztynem postępować. Jeśli ma chronić swojego właściciela, musi być noszony blisko ciała. Trzeba go oczyszczać co jakiś czas, gdyż amber ciągle pracuje z rozmaitymi energiami. Jeśli bursztyn daje sygnał, że trzeba go zdjąć – a przejawia się to tym, że jego właściciel nagle zaczyna odczuwać, że jest za ciężki, zaczyna przeszkadzać, drażnić skórę – to znaczy, że należy poddać do rytuałowi oczyszczenia.

Już starożytni szaleli na punkcie bursztynu. Był on znany w wielu antycznych cywilizacjach, ale najbardziej na jego punkcie oszaleli starożytni Rzymianie. Wielki boom na Złoto Północy nastąpił w I wieku n.e., kiedy to twarzą Imperium był Neron – https://pl.wikipedia.org/wiki/Neron. Nie ma co się dziwić, że uległ magii bursztynu, gdyż w głębi duszy był artystą i wykazywał ogromną wrażliwość na piękno. W rzeczy samej w Złocie Północy jest jakaś magia, która od wieków utrzymuje bursztyn na powierzchni powszechnego zainteresowania, przy czym wiek XXI szczególnie zwraca uwagę na jego moce magiczno-uzdrawiające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *