Dlaczego warto dotrzeć do Międzybrodzia Żywieckiego?

Międzybrodzie Żywieckie. Miejsce, które wielu osobom nie kojarzy się nawet z nazwy. Nie ma w tym nic dziwnego, nie jest to bowiem bardzo znana miejscowość, niewątpliwie jednak można ją nazwać turystyczną. To miejsce to tak naprawę niewielka wieś, której liczba stałych osadników nie przekracza 1500. Wielu mieszkańców tego miejsca to turyści, którzy posiadają tutaj domki letniskowe. Mieszkają tu, jednak na pewno nie przez cały rok. Niekiedy pojawiają się tu tylko na kilka tygodni, a niekiedy na weekendy.

Zalety wsi

Międzybrodzie Żywieckie to wieś położona w rejonie górskim, nie można jednak tutaj mówić o bardzo wysokich górach. To rzecz jasna zaleta, w rejonach Międzybrodzia każdy bowiem może z powodzeniem zdecydować się na piesze wycieczki – zdobywanie nawet najwyższych szczytów w okolicy nie będzie praktycznie żadnym problemem. Górzysty teren wykorzystano do stworzeni wielu trans narciarskich – działają tu każdej zimy. Wśród nich można oczywiście wyróżnić takie, które są bardzo trudne do przejechania, jak i takie, które są dużo łatwiejsze. Jeśli wiec wybieramy się tam na narty, nie musimy się obawiać – bez względu na nasze umiejętności narciarskie, znajdziemy trasę odpowiednią dla nas i naszych umiejętności.

Noclegi

Jeśli chodzi o noclegi, sytuacja zmienia się na lepsze, aczkolwiek baza noclegowa [wybór na meteorze] nie jest rozbudowana. Na pewno nie warto jechać tu w ciemno. Wcześniejsza rezerwacja noclegu jest po prostu wskazana. Warto odwiedzić tą ciekawą wieś w powiecie żywieckim. Wbrew pozorom, to może być fajne miejsce zarówno na zimowe, jak i na letnie wakacje

Sporty lotnicze

Nie każdy wie, że w okolicach wsi, dawniej działał wyciąg szybowcowy. Dziś, po latach już go nie ma, w zamian jest kolejka górska, jednak nie oznacza to, że nie ma warunków do latania. Z powodzeniem można tu wzbić się na paralotni czy motolotni. Warunki termodynamiczne są tu wręcz doskonałe.

Jezioro

Oczywiście wielką zaletą jest jezioro. Z powodzeniem można się w nim kąpać, pływać łodzią, kajakiem, czy rowerem wodnym. Pobyt nad tym akwenem to przyjemność – rzadko można spotkać jeziora usytuowane pomiędzy górami. To powstało w sposób sztuczny i stąd jego atrakcyjna lokalizacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *