Bieszczady – twarda męska filozofia

Bieszczady to miejsca dla osób szukających twardych, męskich wrażeń. Jeżeli chcemy mieć kontakt z naturą na jej pierwotnym poziomie, to jest to idealne miejsce dla nas. Jeżeli jesteśmy znudzeni miejskim wygodnym życiem i chcemy się od niego odciąć powinniśmy, przyjechać tu przynajmniej na 2 tygodnie.  Bieszczady oferują wypoczynek na skrajnych poziomach – możemy skorzystać z wygodnych ciepłych pensjonatów i hoteli (zobacz: http://meteor-turystyka.pl). Z drugiej strony miejscowa baza noclegowa może nam zaoferować pojedyncze domki, o które musimy sami zadbać jak również dbać o ciepło i pożywienie – coś dla prawdziwych mężczyzn, szukających przygód i samodzielności. Są również opcje pracy w lesie przy drewnie.

W okresie komunizmu i PRL-u w Bieszczadach można było spotkać dużo różnych osobowości. Z jednej strony "twardziele", którzy radzili sobie ze wszystkim sami, często byli buntownikami. Z drugiej strony byli tu artyści, rzeźbiarze, którzy szukali ukojenia, odcięcia i inspiracji. O takich osobach pisał nawet Stachura w powieści "Siekierezada". Robotnicy pracujący w bieszczadzkich lasach po pracy spędzali czas w męskim gronie w jednym z tutejszych barów. Często bywało tak, że pracujący tu robotnicy byli samotni i zarabiali tylko po to, aby przepić całą wypłatę w jednym z okolicznych barów. O bieszczadzkich barach i karczmach powstawały już nawet legendy.

Jednym z czołowych i najbardziej charakterystycznych barów jest Siekierezada, który stworzony jest w surowej męskiej stylistyce. Ściany baru ozdobione są siekierami. Bogactwem jest tu prostota i dosłowność zarówno jeżeli chodzi o menu jak i sposób jego podawania – konkretnie, męsko. Przykładowo wino jest tutaj lane z dozownika, podobnie jak piwo. W czasie pełnego sezonu jest tu mnóstwo turystów, którzy przychodzą zrobić sobie tu selfie. Jednak kiedy wyjeżdżają, miejsce to nabiera prawdziwego, niekomercyjnego i indywidualnego klimatu. Najlepsza atmosfera panuje tu w jesienne deszczowe popołudnia, kiedy zbierają się tu miejscowi mężczyźni rozmawiający na różne tematy i stwarzający niepowtarzalny i autentyczny klimat. Niektórzy przypinają knajpie łatkę komercyjnej. Jednak w przypadku takiej popularności jest to nieuniknione. Mimo to, bar ten zachowuje swój klimat i daje wytchnienie oraz poczucie spokoju i odcięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *