Atrakcje Pucka i okolic – Kaszuby

Szwajcarią Kaszubską zwykło się nazywać część Kaszub, gdzie turystów przyciąga przede wszystkim piękno tutejszej natury. Jednak cały ten rejon Polski zasługuje na uwagę. Kryje on wiele atrakcji – zabytków, pięknych i czystych jezior, gęstych lasów i innych walorów. Spędzimy tu czas aktywnie, możemy też wypoczywać na plażach lub przesiadując w kawiarniach i restauracjach. W okolicy znajdziemy też pełno miejsc, gdzie możemy wybrać się z dzieckiem (podobnie jak w Ustce). A dodatkowo czeka tu na turystów wiele miejsc, gdzie oferuje się komfortowe noclegi. Kaszuby mają świetną bazę noclegową, do której zaliczamy hotele, pensjonaty, pokoje gościnne i ośrodki wczasowe m. in. w Kartuzach, Kościerzynie czy Bytowie.

Trójmiasto to także część Kaszub, a ważnym ośrodkiem jest Puck. Jest on malowniczym miasteczkiem, nad Zatoką Pucką, niedaleko Rewy, Władysławowa i Trójmiasta. Jest to spokojna miejscowość, gdzie czekają na nas liczne atrakcje turystyczne i dużo zieleni wokoło. Wpierw warto wybrać się tu na rynek. Otaczają go kamienice, które pochodzą głównie z XVIII wieku. Dzisiaj mieszczą się w nich liczne restauracje, kawiarnie i sklepy. Na rynku stoi także ratusz, pochodzący z 1865 roku. Rynek to ulubione miejsce nie tylko turystów, ale także mieszkańców miasta. Można tu przysiąść w cieniu drzew albo w ogródkach przy restauracjach.

W jednej z kamienic na rynku znajduje się Muzeum Ziemi Puckiej. Wszystkie zbiory można tu oglądać na czterech, sporych piętrach. To ekspozycje związane z historią Kaszub, możemy przykładowo obejrzeć, jak wyglądało niegdyś mieszkanie bogatych mieszczan. W Pucku miało miejsce pewne wydarzenie z 1920 roku, tj. zaślubiny Polski z morzem. Jednym z uczestników tych wydarzeń był generał Józef Haller. Dzisiaj jego popiersie, wraz z pomnikiem zaślubin, stoją na Puckim nadbrzeżu.

Zatoka Pucka jest miejscem, które wybrali na cel ci aktywniejsi turyści. Te spokojne wody nadają się świetnie do nauki kitesurfingu czy windsurfingu. W mieście znajdziemy też okazję, by popłynąć w rejs turystyczny po okolicy. Warto się też wybrać na tutejszy deptak oraz na molo, gdzie na turystów czeka tawerna z ciekawym wystrojem. Miłośnicy architektury wybiorą się też pewnie, by zobaczyć kościół farny, czyli św. Apostołów Piotra i Pawła, który pochodzi z XIV wieku.

3 przemyślenia nt. „Atrakcje Pucka i okolic – Kaszuby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *